(36) 536-064 info@szleger.hu
Stílusos Vidéki Éttermiség Egyesület szakmai versenye

A Stílusos Vidéki Éttermiség Egyesület támogatásával került kiírásra az a szakmai verseny, ami az idei évben Lukács István mesterszakács nevét viselte.
A verseny feladataihoz tartozott többek között öt környékbeli termelő bemutatása, egy hideg előétel és főétel megtervezése, amelyekben az elmúlt évek Magyar Konyha termékdíjas termelőinek portékáit kellett felhasználniuk a versenyzőknek.
Iskolánk tanulói Molnár Panni és Kontra Dániel Kanál Imre szakoktató segítségével, sikerrel teljesítették a feladatot, így továbbjutottak a november 26-i, a Felcsúti Letenyey Lajos Gimnázium Technikum és Szakképző Iskolában megrendezésre kerülő döntőbe.
Diákjaink hétvégén is bizonyították felkészültségüket, amit a SVÈT egyesület kitűnő szakemberei bíráltak el. Szoros versenyben, a zsűri értékelése alapján az előkelő negyedik helyet nyerték el.
Gratulálunk tanulóinknak és az őket felkészítő kollégáknak az országos versenyen elért kiemelkedő eredményért!